Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkiego Postu (04.03.2012)

1. Dziś, Kościół Powszechny obchodzi 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Ewangelia św. Marka zwraca nam uwagę na przemienienie Jezusa na górze Tabor. Przemienienie zewnętrzne jest wyrazem przemiany duchowej, wewnętrznej. Równocześnie to konkretne wezwanie do postawienia Chrystusa w centrum swojego życia. To dzięki Niemu jest możliwe przebóstwienie naszej rzeczywistości. Niech świadkowie tego faktu: głos Boga Ojca z nieba, prorocy starotestamentalni Mojżesz i Eliasz oraz Apostołowie pomogą nam uwierzyć, nawrócić się i wydać owoce przemiany.

Z racji pierwszej niedzieli marca po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a następnie wieczorna Msza św.

W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

Ks. Kazimierzowi Gryżeni z racji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, zgłębiania mądrości, dokończenia pracy habilitacyjnej oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki i św. patrona.

2. We wtorek po wieczornej mszy św. kurs przedmałżeński w kawiarence parafialnej.

3. Przypominamy, że w naszej parafii Droga Krzyżowa dla dzieci jest odprawiana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży i osób pracujących o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

4. Od najbliższego czwartku do soboty będzie można złożyć makulaturę do kontenera, który ustawiony będzie na parkingu szkolnym, wejście od ul. Nawrot. Fundusze zebrane ze skupu makulatury zostaną przeznaczone na budowę studni w Sudanie Południowym.

5. Już dziś pragnę przekazać informacje, które dotyczyć będą rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Rozpoczną się one 18 marca i będą trwać do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 7.30 i 18.00. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 9.00, dla uczniów kl. I-III szkoły podstawowej o godz. 10.30 i uczniów kl. IV-VI o godz. 12.00. Rekolekcje wielkopostne w tym roku prowadził będzie ks. Jacek Adler, salezjanin z Ostródy.

6. W nowym numerze Niedzieli znajdziemy artykuły, które dotyczą m.in. dziedzictwa kard. Andrzeja Deskura, masonerii w Polsce oraz problemu wystąpień z kościoła.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Marcin Krzysztof Podlasiak kawaler parafii tutejszej oraz Anna Bogumiła Hetman, panna parafii tutejszej – zapowiedź II. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby, powinien je zgłosić do kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli: Franciszek Frąckowiak, lat 73 oraz Ewa Teresa Mokros, lat. 67. Polećmy naszych drogich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs