Ogłoszenia na 26 Niedzielę Zwykłą (30.09.2012)

1. Dziś o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna z okazji Jubileuszu 75-tej rocznicy powołania do istnienia 42 ŁDH im. św. Jana Bosko. Wszystkim przybyłym Czcigodnym Gościom, Organizatorom i Harcerzom życzymy kolejnych pięknych jubileuszy i hartu ducha w sięganiu po ideały zawarte w Prawie Harcerskim i wyzwaniach służby. Życzymy szczytnych marzeń, wyczynu, przygody, braterstwa i sił w urzeczywistnianiu życiowych pasji. Czuwaj.   

2. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe dla dorosłych będą odprawiane codziennie o godz. 17.15, a dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki o godz. 16.30. Dla młodzieży i pracujących w piątki o godz. 19.30.

Gorąco zachęcamy, aby poprzez różaniec odkrywać i rozważać tajemnice zbawcze. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny za: 1) odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy, a także w rodzinie, wspólnocie spełniając  następujące warunki: a) 5 dziesiątek odmówić w sposób ciągły; b) z modlitwą ustna połączyć rozważanie tajemnic; c) tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzona praktyką miejscową; 2) za pobożny udział w modlitwie różańcowej prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub telewizję.

3. Od środy rozpocznie się kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania odbywać się będą po wieczornej mszy św. w kawiarence parafialnej. Kurs zakończony będzie zajęciami z poradnictwa rodzinnego. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy wiernych do udziału w wieczornej mszy św., po której nastąpi wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z okazji I piątku miesiąca kapłani w godzinach przedpołudniowych odwiedzą chorych z komunią św. Rodziny osób chorych prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych do kancelarii lub zakrystii po każdej mszy św. celem objęcia wszystkich chorych posługą sakramentalną.

W I piątek miesiąca zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków do spowiedzi i Komunii wynagradzającej za grzechy.

W I sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Matki Najświętszej. Po Godzinkach dla Kół Róż Różańcowych konferencja i zmiana tajemnic.

5. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia obowiązkowe.
W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła, we wtorek św. Aniołów Stróżów, a w czwartek św. Franciszka z Asyżu. W piątek przypada uroczystość  św. Faustyny Kowalskiej, Głównej Patronki Miasta.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” będziemy mogli przeczytać między innymi artykuły nt. niestrudzonego nauczyciela śp. prof. Józefa Szaniawskiego, roku wiary w wywiadzie z abp. Józefem Michalikiem, kapitału zagranicznego w naszych bankach i gospodarce oraz o tym, co ma wpływ na naszą pamięć i zapominanie.

7. Osoby, które pragną wziąć udział w pielgrzymce jednodniowej do Warszawy mogą się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. W programie wyjazdu zwiedzanie min. muzeum Powstania Warszawskiego, bazyliki salezjańskiej przy ul. Kawęczyńskiej oraz Łazienek Królewskich. Wyjazd nastąpi 13 października br. o godz. 6.30. Koszt pielgrzymki to 55,- (w tym wizyta w muzeum i opłacenie przewodników). Pozostało jeszcze 5 wolnych miejsc.

8. W imieniu podopiecznej Parafialnego Zespołu Caritas zwracamy się do parafian z prośbą o udostępnienie, pożyczenie lub ofiarowanie „schodowłazu” tj. urządzenia, które służy osobie niepełnosprawnej w poruszaniu się po schodach. Osoby, które mogą pomóc w tej sprawie proszone są o kontakt z ks. proboszczem.

9. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Maciej Jędrzejczyk, kawaler parafii pw. św. M.M. Kolbego w Łodzi i Emilia Natalia Augustyniak, panna parafii tutejszej – zapowiedź I. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przyczynach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła Janina Dudek, która przeżyła 88 lat. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

11. Teksty komunikatów Kurii Metropolitalnej znajdziemy w gablocie parafialnej.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs