Ogłoszenia na 27 Niedzielę Zwykłą (02.10.2011)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 57 Tydzień Miłosierdzia. To szczególny czas i łaska dla ludzi wierzących, aby utrwalać w sobie wyobraźnię miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. W czasie najbliższego tygodnia będziemy zbierać artykuły żywnościowe i środki czystości, które przekażemy podopiecznym Parafialnego Zespołu Caritas.

Z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Rozpoczął się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla ogółu wiernych będą sprawowane codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki o godz. 16.30. Zachęcamy także do odmawiania różańca w rodzinach.

Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny za: 1) odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy, a także w rodzinie, wspólnocie spełniając następujące warunki: a) 5 dziesiątek odmówić w sposób ciągły; b) z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic; c) tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyką miejscową; 2) za pobożny udział w modlitwie różańcowej prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub telewizję.

3. W tym tygodniu przypadają w środę uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, głównej patronki miasta. Msze św. w tym dniu wg. porządku tygodniowego. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka z Asyżu, a w piątek NMP Różańcowej.

4. We wtorek rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkanie odbędzie się po wieczornej mszy św. w kawiarence parafialnej. Zainteresowanych zapraszamy.

5. W czwartek przypada Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Pamiętajmy w tym dniu tak o zmarłych, jak i o żyjących kapłanach, których Bóg postawił i nieustannie stawia na drogach naszego życia.

Z okazji I czwartku podczas wieczornej mszy św. modlić się będziemy o nowe, święte i liczne powołania do Służby Bożej. Po Eucharystii wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dla LSO i rodziców ministrantów spotkanie w kawiarence parafialnej, po wieczornej mszy św.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tego tytułu kapłani w godzinach przedpołudniowych odwiedzą chorych z komunią św. Rodziny osób chorych prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych do kancelarii lub zakrystii po każdej mszy św. celem objęcia wszystkich chorych posługą sakramentalną.

W I piątek miesiąca zachęcamy dzieci i ich rodziców, a także nauczycieli do spowiedzi i Komunii wynagradzającej za grzechy własne i całego świata. Dla dzieci i młodzieży w I piątki miesiąca będą sprawowane msze św. z okolicznościowymi kazaniami o godz. 16.30.

Po mszy św. wieczornej spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej.

6. Od 07 do 15 października br., tj. od najbliższego piątku, codziennie po mszy św. wieczornej będziemy odmawiać 9-ciodniową nowennę o kanonizację Ojca Św. Jana Pawła II.

7. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. Przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane 1 listopada pozostałe zaś podczas miesiąca listopada. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana msza św. w każdy I wtorek miesiąca o godz. 18.00. Na stoliku przy wyjściu znajdują się kartki na wypominki. Można je ze sobą zabrać i wypisać w domu swoich zmarłych. Na kartkach wpisujemy czy są to wypominki roczne, czy jednorazowe. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W nowym numerze niedzieli będziemy mogli przeczytać o: problemie rewolucji seksualnej, szkodliwości nałogowego oglądania telewizji dla życia duchowego oraz o nowym filmie Jerzego Hoffmana 1920. Bitwa warszawska. Do obecnego numeru dołączony jest dodatek zatytułowany Przestrzeń publiczna. Za jego nabycie składamy symboliczne ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła. Będzie on wyłożony w sklepiku i na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Pełny tekst komunikatów Kurii Metropolitarnej znajdziemy w gablocie parafialnej.

11. W tym tygodniu do Domu Ojca odszedł Antoni Pańczyk, który przeżył 87 lat. Polećmy naszego zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs