Ogłoszenia na 27 Niedzielę Zwykłą (07.10.2012)

1. W pierwszą niedzielą miesiąca października Kościół Katolicki rozpoczyna tydzień miłosierdzia.

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone różańce, które otrzymają dzieci przygotowujące się do I komunii św. Po mszy o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosław-wieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe dla ogółu wiernych, a następnie wieczorna msza św.

2. W październiku zapraszam do modlitwy różańcowej. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe dla dorosłych są odprawiane codziennie o godz. 17.15, dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki
o godz. 16.30, dla młodzieży i pracujących w piątki o godz. 19.30. 

3. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia obowiązkowe. We wtorek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa oraz w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika.

4. We wtorek po mszy w kawiarence odbędzie się spotkanie pracowników, katechetów
i przedstawicieli rady parafialnej z ks. Stanisławem Stachalem, Delegatem Inspektorianym ds. duszpasterstwa.

5. Kurs przedmałżeński w środę po mszy św. wieczornej w kawiarence parafialnej.

6. W najbliższą sobotę osoby wyjeżdżający na pielgrzymkę do Warszawy zbierają się przy kościele
o godz. 6.30. Przewidywany powrót z pielgrzymki ok. godz. 17.30.

7. Za tydzień w niedzielę, z okazji Dnia Papieskiego będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieci i młodzież z rodzin ubogich.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się XVII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach. Informacje Szczegółowe dotyczące pielgrzymki znajdziemy
w gablocie parafialnej.

9. Swoje prośby i podziękowania za wstawiennictwem MB. Wspomożenia Wiernych można składać w zakrystii, kancelarii lub do skarbony przy wyjściu z kościoła. Nowenna rozpocznie się 15 października i będzie celebrowana po różańcu, przed mszą św. wieczorną.

10. W 41 numerze „Niedzieli” warto przeczytać o powoływaniu biskupów w kościele, o rozpo-czynającym się Roku Wiary, o zwycięstwie MB. Różańcowej pod Lepanto oraz o prawdziwej wolności w wierze.

11. Za niespełna miesiąc przypadną: Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządkując groby najbliższych nie zapominajmy o nich w naszych modlitwach, o komunii św., Mszach św., a także o ofiarowaniu odpustów zupełnych w ich intencji.

Piękną tradycją Kościoła są wypominki jednorazowe i roczne, które swoje źródło znajdują
w liturgii starożytnej. Używano wówczas tzw. dyptyków, na których wypisywano imiona żyjących biskupów, dobrodziejów, męczenników i wyznawców oraz wiernych zmarłych. Wypominki jako forma modlitwy błagalnej za zmarłych upowszechniła się w kościele w X wieku.

Prosimy o wypisywanie na kartkach zmarłych ze swoich rodzin i składaniu tych kartek w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Za zmarłych będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. o godz. 17.15. Odczytując wypominki modlimy się za zmarłych modlitwą różańcową. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych sprawowana jest Msza św. w Dzień Zaduszny oraz w każdy I wtorek miesiąca o godz. 18.00.

12. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Maciej Jędrzejczyk, kawaler parafii pw. św. M.M. Kolbego w Łodzi i Emilia Natalia Augustyniak, panna parafii tutejszej – zapowiedź II. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przyczynach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

13. Teksty komunikatów Kurii Metropolitalnej znajdziemy w gablocie parafialnej.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs