Ogłoszenia na 28 Niedzielę Zwykłą (09.10.2011)

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 11 Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – człowiek modlitwy. Z tej okazji modlimy się o kanonizację bł. Jana Pawła II oraz zbieramy ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Podczas mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy różańce dla uczniów klas II, którzy przygotowują się do I Komunii św.
O godz. 15.00 rozpocznie się skupienie miesięczne Salezjanów Współpracowników.
Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim wieczorna msza św. Po mszy św. nowenna z Janem Pawłem II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Będzie ono miało miejsce w kawiarence parafialnej.

3. W czwartek po mszy św. wieczornej wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po adoracji spotkanie członków Wieczernika Modlitwy za kapłanów w kawiarence parafialnej.

4. W dniu 14 października swoje święto obchodzić będą nauczyciele, wychowawcy i pracownicy administracji szkół. Wszystkim pedagogom i pracownikom edukacji składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, sił i radości z wychowywania nowego pokolenia Polaków. Życzymy także dobrego zdrowia i satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym. Niech Maryja Dobra Wychowawczyni wyjedna Wam, drodzy nauczyciele potrzebne dary nieba.

5. 15 października, w sobotę, przypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry oraz odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę.
W tym dniu odbędzie się w Częstochowie Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet organizowana przez Duszpasterstwo Kobiet i Polski Związek Kobiet Katolickich. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 11.00.
W najbliższą sobotę o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę do MB Wspomożenia Wiernych. Swoje podziękowania i prośby można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii lub do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła.

6. 16 października, w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyłę na Stolicę Apostolską, odbędzie się marsz papieski ulicami miasta. Marsz wyruszy spod byłych zakładów Uniontex przy ul. Kilińskiego 187 i zakończy się na placu katedralnym w godzinie śmierci bł. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w marszu ku czci bł. Jana Pawła Wielkiego.

7. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 10.00 młodzież Gimnazjum Publicznego nr 32 odda cześć bł. Janowi Pawłowi II, który jest jej patronem. Po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas II i III. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

8. Przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana Msza św. w każdy I wtorek miesiąca o godz. 18.00, a przez cały miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec. Na stoliku przy wyjściu znajdują się kartki na wypominki. Można je ze sobą zabrać i wypisać w domu swoich zmarłych. Na kartkach wpisujemy czy są to wypominki roczne, czy jednorazowe. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W nowym numerze „Niedzieli” będziemy mogli przeczytać artykuły, które dotyczą pobytu kard. Karola Wojtyły w Castel Gandolfo na tydzień przed konklawe, o wizycie Jana Pawła II pośród trędowatych w Korei, o ostrych rozmowach bł. Ojca Świętego z przywódcami Sudanu i przedstawicielami organizacji „Świetlisty szklak” w Peru. Znajdziemy tu także prezentację filmu Jan Paweł II. Szukałem Was.

10. Pełny tekst komunikatów Kurii Metropolitarnej znajdziemy w gablocie parafialnej.

11. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli: Przemysław Krzysztof Nawrocki lat. 28, Hieronima Pawlak lat 85 oraz Zofia Skupińska, która przeżyła 56 lat. Polećmy naszych drogich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs