Ogłoszenia na 28 Niedzielę Zwykłą (14.10.2012)

1. Tegoroczny XII Dzień Papieski przeżywany jest pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. Z tej okazji zbierane są ofiary do puszek na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W miarę możliwości wesprzyjmy dzieci i młodzież z rodzin ubogich.

W dniu dzisiejszym przypada Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji wykładowcom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom administracji szkół leżących na terenie parafii składamy gorące życzenia błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia oraz radości z faktu kształtowaniu umysłu i serc dzieci i młodzieży.

Skupienie miesięczne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpocznie się w kawiarence o godz. 15.00.

Nabożeństwo różańcowe rozstanie odprawione o godz. 17.15 a następnie wieczorna msza św.

Zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w liturgii otwierającej Rok Wiary w naszej katedrze o godz. 19.00, a młodzież do wzięcia udziału w Marszu ku czci Jana Pawła II, który rozpocznie się przy byłej fabryce Uniontexu o godz. 20.00.

2. W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia obowiązkowe. W poniedziałek święto poświęcenia Kościoła Katedralnego, w czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika i w sobotę św. Jana Kantego, prezbitera.  

3. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę ku czci MB. Wspomożenia Wiernych. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy do przynoszenia kartek z prośbami i podziękowaniami za przyczyną patroni naszego kościoła. W tych intencjach modlić się będziemy do 24 października.

4. Spotkanie liturgiczne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę, w kościele o godz. o godz. 16.00. Po wieczornej mszy św. kurs przedmałżeński.

5. W czwartek swoje imieniny obchodził będzie ks. Łukasz Owsianko, katecheta ZSS, pomagający w przygotowywaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania w parafii. Solenizantowi życzymy obfitości łaski Bożej, wytrwałości w realizacji powołania oraz radości w samorealizacji i mocy wiary.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się badanie praktyk religijnych wiernych. Będziemy liczyć ilość parafian uczestniczących w niedzielnej mszy św. oraz ilość osób przystępujących do Komunii św.

W nadchodzącą niedzielę kościół rozpocznie tydzień misyjny.

Za tydzień w niedzielę z racji III niedzieli m-ca będziemy zbierać tacę na inwestycje w parafii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Zbieramy wypominki jednorazowe i roczne. Ta forma modlitwy przebłagalnej stanowi wyraz naszej wiary i szacunku dla zmarłych, za których modlimy się modlitwą różańcową przez miesiąc listopad o godz. 17.30. Przy wyjściu z Kościoła na stolikach umieszczone są karteczki, które możemy zabrać i wpisać imiona i nazwiska drogich nam zmarłych. Wypisane wypominki z ofiarą składamy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania lub w zakrystii po każdej mszy św.

9. W tym tygodniu do Domu Ojca odszedł Józef Karwacki, który przeżył 83 lata. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

10. Teksty komunikatów Kurii Metropolitalnej znajdziemy w gablocie parafialnej.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs