Ogłoszenia na 29 Niedzielę Zwykłą (16.10.2011)

1. Podczas ubiegłej niedzieli do puszek na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia zebrano pieniądze w wysokości 260,-. Powyższą kwotę przelałem na rzecz Fundacji. Za złożone ofiary składamy gorące Bóg zapłać.

2. To 29 niedziela w okresie zwykłym. Usłyszymy dziś wezwanie Pana Jezusa „Oddajcie Bogu to, co należy do Boga”. Bogu pragniemy podziękować dziś za zbawienie w Chrystusie i za dar bł. Jana Pawła II. Szczególną okazją naszej wdzięczności jest przypadająca dzisiaj 33. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Wpatrujmy się w postać bł. Jana Pawła Wielkiego, przypo­minajmy sobie jego nauczanie i módlmy się, aby wierzący oddawali Bogu chwałę w święty dzień, którym jest niedziela.

Podczas mszy św. o godz. 10.00 młodzież Gimnazjum Publicznego nr 32 odda cześć bł. Janowi Pawłowi II, który jest jej patronem. Po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas II i III. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo różańcowe i wieczorna msza św.

Taca dzisiejsza będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

O godz. 20.00 spod byłych zakładów Uniontex przy ul. Kilińskiego 187 wyruszy marsz papieski ulicami miasta. Marsz zakończy się na placu katedralnym w godzinie śmierci bł. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w marszu ku czci naszego bł. rodaka.

3. Kontynuujemy nowennę ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Swoje podziękowania i prośby można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii lub do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Nowenna będzie trwała do 23 października i podczas jej trwania będziemy także odmawiać modlitwę różańcową.

4. We wtorek przypada święto św. Łukasza, ewangelisty. Po mszy św. wieczornej kurs przedmałżeński w kawiarence parafialnej.

5. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy wspominać św. Jana Kantego, prezbitera. Po eucharystii wieczornej wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.

6. W piątek wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

7. Nasi zmarli potrzebują naszej modlitwy bo sami sobie pomóc nie mogą. Ta prawda znana jest w tradycji kościoła i nakazem wierzących jest grzebanie zmarłych i modlitwa w ich intencji. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana msza św. w każdy I wtorek miesiąca o godz. 18.00, a przez cały miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki. Można je ze sobą zabrać i wypisać w domu swoich zmarłych. Na kartkach wpisujemy czy są to wypominki roczne, czy jednorazowe. Wypominki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary dziękujemy.

8. W nowym numerze „Niedzieli” będziemy mogli przeczytać artykuły, które dotyczą II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, świadectwa Arturo Mari o Janie Pawle II, uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszko oraz wywiadu z Dariuszem Kowalskim, aktorem.

9. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Stanisław Waldemar Podgórski, kawaler parafii pw. św. Wojciecha w Łodzi i Agnieszka Roszczyk, panna parafii tutejszej – zapowiedź I. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby, powinien je zgłosić do kancelarii parafialnej.

10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli: Irena Krystyna Piotrowska, l. 74,  Wojciech Jan Burkiewicz, lat. 51 oraz Janusz Wojciech Kin, lat 64. Polećmy naszych drogich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs