Ogłoszenia na 30 Niedzielę Zwykłą (23.10.2011)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w kościele. Pragniemy pamiętać o tych, Bóg powołał do służby ewangelizacyjnej wobec ludzi, którzy Boga nie znają oraz tych, którzy doświadczają ubóstwa ciała. Pamiętajmy o misjonarzach, którzy pracowali w naszej parafii o ks. Dariuszu Sobczaku, Ks. Wiktorze Dziurdzi i innych.

2. We wtorek i piątek różaniec dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

3. W najbliższy czwartek po eucharystii wieczornej wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. 28 października, tj. w piątek będziemy obchodzić w kościele święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To dzień imienin ks. Tadeusza Kujawy, ks. Tadeusza Bazylczuka i ks. Tadeusza Furdyny. Pięknie dziękujemy czcigodnym solenizantom za wkład pracy duszpasterskiej i wysiłki posługi sakramentalnej. Szczególne słowa wdzięczności składam ks. Tadeuszowi Kujawie, który od wielu już lat posługuje we wspólnocie parafialnej jako kancelarzysta, spowiednik, kaznodzieja i przewodnik duchowy wspólnot Żywego Różańca, Ministrantów Honorowych i Byłych Wychowanków. Wszystkim solenizantom salezjanom kapłanom życzymy obfitości łask Bożych, radości z powołania zakonnego i dobrego zdrowia. Życzymy wstawiennictwa św. Judy Tadeusza oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

5. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Ta forma modlitwy przebłagalnej stanowi wyraz naszej wiary i szacunku dla zmarłych, za których modlimy się modlitwą różańcową przez miesiąc listopad o godz. 17.15. Przy wyjściu z Kościoła na stolikach umieszczone są karteczki, które możemy zabrać i wpisać imiona i nazwiska drogich nam zmarłych. Wypisane wypominki z ofiarą składamy w kancelarii w godz. jej urzędowania, lub w zakrystii po każdej mszy św.

6. W nowym numerze „Niedzieli” będziemy mogli przeczytać artykuły, które dotyczą ingresu abp. Stanisława Budzika do katedry lubelskiej i o priorytetach posługi biskupiej, wolontariatu misyjnego w Zimbabwe oraz ograniczania wolności mediów w Polsce. W obecnym numerze znajdziemy dodatki dla młodych o tym, dlaczego świętość  oraz dla dodatek dla seniora poświęcony diecie i leczeniu cukrzycy.

7. Z okazji pierwszego liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II został wydany dodatek Totus Tuus, który zawiera informacje dotyczące Papieża-Polaka, omówienie programu duszpasterskiego oraz wiele ciekawych artykułów. Dodatek kosztuje 1,-.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Stanisław Waldemar Podgórski, kawaler parafii pw. św. Wojciecha w Łodzi i Agnieszka Roszczyk, panna parafii tutejszej – zapowiedź II. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby, powinien je zgłosić do kancelarii parafialnej.

9. Można składać makulaturę do kontenera, który w dniach 28-29.10.br. zostanie ustawiony  na parkingu wewnętrznym, wejście od ul. Nawrot 79. Uzyskane ze sprzedaży fundusze będą przeznaczone na budowę studni w Sudanie Południowym.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs