Ogłoszenia na 5. niedzielę Wielkiego Postu (10.04.2011)

1. Dziś rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych w niedzielę o godz. 8.30 i 18.00, a w ciągu tygodnia od poniedziałku do środy o godz. 7.30 i 18.00. Nauka rekolekcyjna dla młodzieży w niedzielę o godz. 10.00, a dla dzieci i rodzin o godz. 11.30. Od poniedziałku do środy Spotkania rekolekcyjne dla uczniów klas IV-VI o godz. 9.00, a o godz. 10.30 dla uczniów klas I-III. Polecajmy Bogu osobę ks. Krzysztofa Pawlukowskiego oraz całą nasza wspólnotę. W tym czasie zechciejmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

O godz. 15.00 skupienie miesięczne dla Salezjanów Współpracowników, a o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Ze względu na Wielki Tydzień nowenna zakończy się w środę 19.04.br. Swoje prośby i podziękowania składamy
w kancelarii lub zakrystii.

3. Próby liturgiczne dla dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św. będą odbywać się
w kościele we wtorki i czwartki o godz. 16.00. Obecność dzieci obowiązkowa.

4. Punkt Konsultacyjny dotyczący problemu alkoholowego otwarty jest w każdy czwartek w godz. 17.00-17.50. Po wieczornej mszy św. wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30, a następnie o godz. 17.15 dla dorosłych. Międzyparafialna Droga Krzyżowa ulicami Starego Widzewa wyruszy z naszego kościoła o godz. 19.30. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa i poświęcenie palm. Podczas mszy św. o godz. 11.30 procesja i uroczyste wejście do kościoła. Liturgia rozpocznie się na dziedzińcu wewnętrznym. Młodzi zaproszeni są na Marsz dla Jezusa, który wyruszy o godz. 13.30 z  Placu Wolności.

7. W tym tygodniu na rzecz figur do ołtarzy bocznych wpłynęło 200,-. W sumie na ten cel zebraliśmy kwotę 4200,-. Wszystkim serdecznie i gorąco dziękuję złożone ofiary.

8. Ofiary na wystrój świątyni i kwiaty do grobu pańskiego zbieramy do skarbony, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

9. W nowym numerze Niedzieli znajdziemy artykuły, które dotyczą m.in. książki Jan Paweł II darem Opatrzności, polityki rządu, który uzależnia Polskę od innych państw, oraz o raporcie Milera dotyczący przyczynach tragedii smoleńskiej.

10. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Szymon Bigos, kawaler parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu i Liwia Magdalena Rudnicka, panna parafii tutejszej – zapowiedź II; Arkadiusz Sebastian Nowak, kawaler parafii tutejszej i Alina Ina Stefaniak, panna parafii tutejszej – zapowiedź II. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przyczynach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

11. W sklepiku parafialnym można zakupić paschaliki wielkanocne, baranki „Caritas” z cukru oraz stroiki świąteczne. Ofiary ze sprzedaż przeznaczone będą na podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz świąteczny.

12. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła: Stefania Marianna Kochaniak, zam. ul. Targowa 73. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs