Ogłoszenia na 7 Niedzię Zwykłą (19.02.2012)

1. Od obecnej niedzieli do soboty włącznie trwał będzie 45 Tydzień  Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziś po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Wieczorem o godz. 17.30 nowenna ku czci MB Wspomożenia Wiernych a następnie wieczorna msza św.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remonty i inwestycje w parafii. Za złożone ofiary pięknie dziękujemy.

2. We wtorek po wieczornej mszy św. rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w kawiarence parafialnej. W ramach kursu przeprowadzone będą spotkania poradnictwa rodzinnego.

3. W tym tygodniu przypada środa popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu Mszę św. będą sprawowane o godz. 7.30 i 18.00 podczas których będziemy wezwani do pokuty, a nasze głowy zostaną posypane popiołem. Zbierane w tym dniu ofiary przeznaczone będą na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W środę popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Już dziś przypominamy wiernym o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie w niedzielę o godz. 17.15.

Archidiecezja Łódzka obchodzi dziś szczególną uroczystość, którą jest 26-ta rocznica ingresu JE. Ks. Abp. Metropolity Władysława Ziółka do katedry łódzkiej.  Dziękujemy Bogu za dar Pasterza i owoce Jego posługi. Najczcigodniejszemu Arcypasterzowi składamy życzenia obfitości łask, mocy Ducha św. i odwagi wiary. Modlimy się o dobre zdrowie i Boże błogosławieństwo.

4. W czwartek po mszy św. wieczornej wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Adoracja odbędzie się w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich rodzin oraz tych, którzy trwają w trzeźwości oraz promują trzeźwość. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i czuwania.

5. W nowym numerze Niedzieli znajdziemy artykuły, które dotyczą m.in. uczynków miłosierdzia co do ciała, głodnych nakarmić, zmian w obrzędzie kreowania kardynałów, zakazu noszenia symboli religijnych Polskich Liniach Lotniczych LOT oraz jak nauczyć się na nowo smakować Boga?

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki świętych patronów oraz wstawiennictwa i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs