Ogłoszenia na Niedzielę Palmową (17.04.2011)

1. Pragnę podziękować młodzieży Oratorium, Zespołu Szkół Salezjańskich, Duszpasterstwu Młodzieży „Źródło”, LSO oraz kapłanom, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Drogi krzyżowej ulicami Starego Widzewa. To zewnętrzny znak przyznania się do Chrystusa i Jego Krzyża, który jest naszą chlubą, mocą i mądrością.

2. Dziś, Kościół Powszechny obchodzi Niedzielę Palmową upamiętniającą uroczysty wjazd Chrystusa owacyjnie witanego przez mieszkańców Jerozolimy. Liturgię Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy na dziedzińcu wewnętrznym gdzie odbędzie się poświęcenie palm, odczytanie ewangelii i procesja do kościoła.
Dzisiaj przypada również XXVI Światowy Dzień Młodzieży. Marsz dla Jezusa rozpocznie się przy kościele pw. Zesłania Ducha Św. o godz. 13.30. Gorąco zachęcamy młodzież do udziału w tym uroczystym świadectwie wiary.
Wieczorem o godz. 17.00 nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych, a następnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. W tym tygodniu obchodzić będziemy Misterium Triduum Paschalnego.
W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Msza Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, adoracja do godz. 21.00. Za pobożne odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem podczas uroczystej repozycji Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny. Z racji ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w ich intencji.
W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. W tym czasie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po adoracji Krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej aż do Wigilii Paschalnej włącznie przechodząc przed Krzyżem się przyklęka. W tym dniu składane ofiary wiernych przeznaczone są na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Można uzyskać odpust zupełny za: pobożne uczestniczenie w liturgii Wielkiego Piątku połączone z adoracja krzyża lub za pobożne łączenie się poprzez pośrednictwo radia, czy telewizji z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez Ojca Świętego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 8.00-16.00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. Od godz. 16.00-18.30 porządki i przygotowanie liturgii. O godz. 19.00 Wigilia Paschalna. Możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie liturgii. Przypominam o zabraniu ze sobą świec na liturgię Wigilii Paschalnej.
Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Tradycyjne przejdziemy ulicami Nawrot, Wysoką, Miedzianą i Wodną.

4. Przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas oraz Salezjanów Współpracowników organizowany jest kiermasz wielkanocny. Możemy zakupić chlebki wielkanocne „Caritas”, baranki z cukru, palemki, paschaliki małe i duże oraz stroiki świąteczne. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone będą na potrzeby najbiedniejszych w parafii i świąteczny wystrój kościoła.

5. Ofiary na wystrój świątyni i kwiaty do grobu pańskiego zbieramy do skarbony, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

6. W nowym numerze Niedzieli znajdziemy artykuły, które dotyczą m.in. świadectwa kard. Mariana Jaworskiego o Janie Pawle II, o komentarzach medialnych i o tym, czy Bóg jest w nich na pierwszym miejscu oraz o ograniczeniach praw Polaków mieszkających na Litwie. Do bieżącego numeru dołączony jest dodatek na temat zdrowia i diety.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić Michał Andrzej Szewczyk, kawaler parafii tutejszej i Katarzyna Magdalena Widerkiewicz, panna parafii tutejszej – zapowiedź I. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła: Bożenna Kazimiera Wagnowska, zam. ul. Nawrot 64. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs