Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (24.04.2011)

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna z mszą św., następnie msze św. wg. następującego porządku: o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Nie ma nabożeństwa wieczornego o 17.30. W tym dniu nie spowiadamy.

2. Składam słowa podziękowania dla moich Współbraci kapłanów za włożony trud i prace duszpasterskie, za posługę w konfesjonale, głoszenie Słowa Bożego, przygotowanie
i prowadzenie liturgii Triduum Paschalnego.
Wam, drodzy wierni, serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na świąteczny wystrój kościoła. W tym miejscu pragnę podziękować tym wszystkim, którzy pomagali w wystroju kościoła, za prace porządkowe, przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego.
Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o piękno liturgii, ministrantom, zespołowi muzycznemu działającemu przy Duszpasterstwie Młodzieżowym Źródło, organistom: p. Katarzynie Świerczyńskiej i p. Adrianowi Łęczyckiemu, panom Wojciechowi Stasiakowi, Aleksandrowi Bławatowi i Andrzejowi Stępniakowi, panom i paniom z orszaku procesyjnego, młodzieży z Oratorium, katechetom, Salezjanom Współpracownikom, członkom Róż Różańcowych i Arcybractwu Straży Honorowej. Tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w czuwanie, adorację, uświetnienie Triduum Paschalnego. Dziękuję Policji za bezpieczeństwo procesji rezurekcyjnej i działania prewencyjne przy kościele.
Niech Zmartwychwstały Chrystus za wszelkie dobro i trud hojnie wynagrodzi wszelkimi łaskami i błogosławieństwem.

3. Jutro, Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. rozkładu niedzielnego. W tym dniu w kościołach zbierane są ofiary do puszek na rzecz KUL-u. Wesprzyjmy materialnie tę uczelnię katolicką.

4. W najbliższą sobotę o godz. 21.00 w naszym kościele rozpocznie się czuwanie z Janem Pawłem II. Będzie to nasze przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnej. Zapraszamy do wspólnoty modlitwy i czuwania.

5. Za tydzień, 1 maja, Niedziela Miłosierdzia Bożego i beatyfikacja Jana Pawła II. Z racji tej uroczystości transmitowanej przez radio i telewizję, pragniemy wiernym umożliwić to wielkie przeżycie duchowe i religijne. W związku z powyższym, msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.30, 15.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie uroczystym dziękczynieniem za dar błogosławionego Jana Pawła II dla całego kościoła i naszej ojczyzny. Po mszy św. wieczór dziękczynienia, podczas którego młodzież Gimnazjum Publicznego nr 32 zaprezentuje wybrane utwory poetyckie i fragmenty dramatów Karola Wojtyły. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

6. W nowym numerze Niedzieli znajdziemy artykuły, które dotyczą m.in. świętości papieża Wojtyły, pokoju, który jest owocem komunii ze Zmartwychwstałym oraz wielkanocnych zamyśleń.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić Michał Andrzej Szewczyk, kawaler parafii tutejszej i Katarzyna Magdalena Widerkiewicz, panna parafii tutejszej – zapowiedź II. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie sakramentu małżeństwa przez ww. osoby proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

8. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła: Barbara Kurnatowska, zam. ul. Nawrot 64. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs