Poniedziałek Wielkanocny (2.04.2018)

1. Przeżywamy dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. odprawiane są tak, jak w każdą niedzielę.

 

2. Taca zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Teologiczny w Łodzi.

 

3. Serdeczne „Bóg zapłać”, za ofiary na wystrój wielkanocny naszej świątyni; szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w wystroju kościoła, za prace porządkowe, przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego, za przygotowanie i posługę w liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały Chrystus, Pan Życia, za wszystko, co widoczne i niewidoczne dla oczu, wynagrodzi wszelkimi łaskami.

 

4. W najbliższy piątek, ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

W czwartek będziemy modlić się o powołania kapłańskie zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

 

W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św. Modlić będziemy się w tym dniu wynagradzając Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi podczas mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Msza św. wieczorna w int. wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

 

W sobotę po mszy św. o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Matki Najświętszej. Po Godzinkach dla Kół Róż Różańcowych konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka i inne modlitwy ku czci najważniejszego przymiotu naszego Boga, jakim jest Miłosierdzie (Godzina Miłosierdzia).

 

7. Można oddawać wielkopostne „Skarbonki Miłosierdzia”, do których składaliśmy zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Można zostawić je na stoliku przy wejściu do kościoła lub przekazać do zakrystii. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

 

8. W Wielki Piątek, na potrzeby Kościoła w Ziemi św., zebraliśmy 544,- PLZ.

 

9. Świąteczny numer „Niedzieli” znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

10. Do wieczności odeszła: Jolanta Barbara Księżak, lat 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs