Poniedziałek Wielkanocny (22.04.2019)

1. Przeżywamy dzisiaj drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. odprawiane są tak, jak w każdą niedzielę.

 

2. Taca zebrana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Teologiczny w Łodzi.

 

3. Serdeczne „Bóg zapłać”, za ofiary na wystrój wielkanocny naszej świątyni; szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w wystroju kościoła, za prace porządkowe, przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego, za przygotowanie i posługę w liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały Chrystus, Pan Życia, za wszystko, co widoczne i niewidoczne dla oczu, wynagrodzi wszelkimi łaskami.

 

4. Trwa kwietniowa nowenna do Patronki naszej parafii MB Wspomożycielki Wiernych; nabożeństwo jest odprawiane o 17.40. Zakończenie nowenny w środę, 24 kwietnia, hołdem oddanym Wspomożycielce. W tym dniu msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji Sodalicji Mariańskiej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

 

5. W najbliższy piątek, ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia, wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka i inne modlitwy ku czci najważniejszego przymiotu naszego Boga, jakim jest Miłosierdzie (Godzina Miłosierdzia).

 

7. Można oddawać wielkopostne „Skarbonki Miłosierdzia”, do których składaliśmy zaoszczędzone na wielkopostnych umartwieniach ofiary. Można zostawić je na stoliku przy wejściu do kościoła lub przekazać do zakrystii. Takie datki zbierane przez wiernych przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs