Św. Jana Bosko. III Niedziela zwykła (26.01.2020)

1. Dzisiaj obchodzimy zewnętrzną uroczystość św. Jana Bosko. Dziękujemy za Świętego, Założyciela Salezjanów, Salezjanek i Salezjanów Współpracowników, którego duchowość stała się fundamentem jedności całej Rodziny Salezjańskiej.

 

2. Wspomnienia liturgiczne nadchodzącego tygodnia: we wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Bosko, kapłana.

 

3. W najbliższą niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. To święto kończy tradycyjny okres śpiewania kolęd.

W czasie mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór „Magnificat” z parafii św. Jana Ewangelisty i NMP Matki Kościoła na Olechowie; po mszy św. chór zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd.

 

4. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach życia konsekrowanego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne, których zadaniem jest modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Ofiary na rzecz zakonów kontemplacyjnych będziemy mogli złożyć w tym dniu do puszek.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Matki Najświętszej. Po Godzinkach dla Kół Róż Różańcowych konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 17.00 wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólne odmawianie różańca.

 

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, Przewodnik Katolicki”, „L’Osservatore Romano”, styczniowy nr „Don Bosco” i inne.

 

7. Dzisiaj możemy złożyć do puszki ofiarę na Radio Maryja i na Dzieła, które powstają w Toruniu.

 

8. Komunikaty Kurii.

 

9. Do wieczności odszedł: Krzysztof Begier, lat 65. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs