Św. Jana Bosko. III Niedziela zwykła (27.01.2019)

1. Dzisiaj obchodzimy zewnętrzną uroczystość św. Jana Bosko. Dziękujemy za Świętego, Założyciela Salezjanów, Salezjanek i Salezjanów Współpracowników, którego duchowość stała się fundamentem jedności całej Rodziny Salezjańskiej. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko przypada w najbliższy czwartek, 31 stycznia. Kazanie o Ks. Bosko wygłosił ks. Dariusz Husak, salezjanin, pracujący w Inspektoracie Salezjańskim w Warszawie. Serdecznie dziękujemy!

 

2. W najbliższą sobotę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.30 i 18.00 z poświęceniem świec. To święto kończy tradycyjny okres śpiewania kolęd.

 

3. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach życia konsekrowanego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne, których zadaniem jest modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Ofiary na rzecz zakonów kontemplacyjnych będziemy mogli złożyć w tym dniu do puszek.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św. Modlić będziemy się w tym dniu wynagradzając Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi podczas mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Msza św. wieczorna w int. wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

W sobotę po mszy św. o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Matki Najświętszej. Po Godzinkach dla Kół Róż Różańcowych konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

 

5. W przyszła niedzielę, na mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Po mszy św. odbędzie się dla nich kolejne spotkanie formacyjne.

 

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, styczniowy nr „Don Bosco”.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Nicia, panna, parafia tutejsza, oraz Janusz Zbigniew Pelczarski, kawaler, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

 

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs