Trójcy Przenajświętszej (16.06.2019)

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wielką tajemnicę naszego Boga w Trójcy Jedynego przyjmijmy i wyznawajmy sercem. Nasz Bóg jest Miłością.

 

2. Codziennie odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe). W czasie trwania nowenny ku czci Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej Parafii, nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.20. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb do Matki Bożej Wspomożycielki.

 

3. W najbliższy czwartek, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, które będą usytuowane tradycyjnie:

1. przy ul. Nawrot,

2. przy ul. Wysokiej,

3. przy ul. Miedzianej

4. przed kościołem przy ul. Wodnej.

Zapraszamy dzieci w strojach uroczystych do sypania kwiatków i udział w procesji. Zachęcamy wiernych do udekorowania okien swoich mieszkań, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo wiary.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek św. Alojzego, zakonnika.

 

5. Dzisiaj, do skarbony przy wyjściu z kościoła lub do puszek, możemy złożyć ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

 

6. W najbliższą niedzielę po mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary przeznaczone na działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym KOLOMOTYWA. Głównym charyzmatem organizacji jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Diana Marta Kopka, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Sebastian Grzegorz Soszka, stan wolny, zam. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Justynowie, zapowiedź druga.

Karolina Barbara Maj, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Iwo Julian Zeydler, kawaler, zam. w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, zapowiedź pierwsza.

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

9. Do wieczności odeszła: Wiesława Gorgolewska, lat 81. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs