Trójcy Przenajświętszej (27.05.2018)

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wielką tajemnicę naszego Boga w Trójcy Jedynego przyjmijmy i wyznawajmy sercem. Nasz Bóg jest Miłością.

 

2. W czasie mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św. Po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego przyjmie 47 dzieci.

 

3. Trwa jeszcze miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane są o godz. 17.30. Od piątku rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej czci Njaśw. Serca Pana Jezusa; nabożeństwa będą odprawiane również o 17.30.

 

4. W najbliższy czwartek, świętować będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, które będą usytuowane następująco:

1. przy ul. Nawrot,

2. przy ul. Wysokiej,

3. przy ul. Miedzianej

4. przed kościołem przy ul. Wodnej.

Zapraszamy dzieci, które przeżyły w tym roku Pierwszą Komunię św., w strojach uroczystych do sypania kwiatków i udział w procesji. Zachęcamy wiernych do udekorowania okien swoich mieszkań, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo wiary.

 

5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać: we wtorek, św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę, w piątek, 1 czerwca, św. Justyna, męczennika,

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca czerwca. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.; o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej, a po mszy św. wieczornej odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty. W pierwszą sobotę poranna msza św. odprawiona zostanie w int. Żywego Różańca, po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na wspólny różaniec na godz. 17.00.

 

7. Najbliższa niedziela, pierwsza miesiąca czerwca, to w Polsce także Święto Dziękczynienia przeżywane już po raz jedenasty. We wspólnotach parafialnych będą zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej Warszawie.

 

8. We wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na wypoczynek letni dla dzieci, organizowany przez Caritas naszej Archidiecezji.

9. Do wieczności odszedł: Janusz Słowieński, lat 58. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs