Trójcy Przenajświętszej (7.06.2020)

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wielką tajemnicę naszego Boga w Trójcy Jedynego przyjmijmy i wyznawajmy sercem. Nasz Bóg jest Miłością.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca czerwca, adoracyjna. Po mszy św. o 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i modlitwa w intencjach wspólnoty parafialnej.

 

2. Codziennie odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe).

 

3. W najbliższy czwartek, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, które będą usytuowane w tym roku w następujący sposób:

1. w kościele,

2. na dziedzińcu klasztoru,

3. na dziedzińcu klasztoru,

4. w kościele.

Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył ks. Aleksander Mastalerz, salezjanin. Dla ks. Aleksandra i dla nas będzie to msza św. Prymicyjna. Błogosławieństwa prymicyjnego ks. Aleksander udzieli zebranym po zakończeniu procesji.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek św. Jadwigi, Królowej, w sobotę św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę, 13 czerwca, przypada także 33. rocznica wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Łodzi.

 

5. W całej Polsce są dzisiaj zbierane do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Możemy też złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

 

6. Na wypoczynek letni dla dzieci, organizowany przez Caritas naszej Archidiecezji, zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 291 PLZ.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs