Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej (XXI Niedziela zwykła) (26.08.2018)

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu za czas odpoczynku, wytchnienia od zajęć i pracy, za bezpieczne powroty do domów.

 

2. W sobotę przypada 79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Tego dnia o godz. 18.00 w katedrze odprawiona zostanie msza św. pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka w int. poległych i pomordowanych w czasie wojny.

 

3. Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Zajęcia w szkołach rozpoczną się 3 września. Tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 7.30. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas rozpoczynającego się roku szkolnego.

 

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w środę Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca września. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Podczas mszy św. o godz. 7.30 modlić się będziemy za członków Żywego Różańca. Po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza także w pierwszą sobotę każdego miesiąca na wspólny różaniec na godz. 17.00.

 

6. W sanktuarium Matki Bożej w Czerwińsku nad Wisłą kończy się dzisiaj kilkudniowe spotkanie młodzieży z placówek salezjańskich Inspektorii Warszawskiej. To spotkanie podsumowuje wakacyjne działania młodzieży i ich duszpasterzy. Zgromadziło w tym roku ponad 500 uczestników. Są wśród nich także przedstawiciele naszej parafii, na czele z ks. Adamem Pasikiem, kierownikiem naszego Oratorium.

 

7. Aktualny numer tygodnika „Niedziela” i inne czasopisma religijne można nabyć w „kiosku” parafialnym. Jest także już kalendarz misyjny na rok 2019.

 

8. Zmienił się nr telefonu naszej Parafii; aktualny nr to: 42 671 84 70.

 

9. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Elżbieta Bednarska, panna, zam. przy ul. Rysowniczej w Łodzi, parafia Św. Michała Archanioła, oraz Sebastian Grzegorz Głowacki, kawaler, zam. przy ul. Targowej w Łodzi, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

Karolina Rubaszewska, stan wolny, zam. przy ul. Tuwima w Łodzi, parafia tutejsza, oraz Kamil Leks, stan wolny, zam. w Tuszynie, parafia Św. Witalisa, zapowiedź druga.

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs