Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (XII Niedziela zwykła) (24.06.2018)

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Jest to zarazem Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Kościół przypomina nam proroka, który wskazał Jezusa jako obiecanego Mesjasza. O nim mówi Pismo św., że „..z niewiasty nie narodził się większy od niego”.

 

2. Mszę św. o godz. 11.30 odprawi ks. Klemens Deja, misjonarz z Brazylii. Razem z ks. Klemensem podziękujemy Bogu za jubileusz 50-lecia kapłaństwa, jaki świętuje. Prawie całe swoje kapłańskie życie poświęcił pracy na misjach w Brazylii. Na Wodnej ks. Klemens odbył praktykę duszpasterską, przewidzianą procesem formacji salezjańskiej; było to w roku 1962/63.

 

3. Trwa jeszcze miesiąc czerwiec. Codziennie odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa; rozpoczyna się o 17.30.

Wyjątkowo dzisiaj rozpocznie się o 17.20. Tradycyjnie oddamy hołd Patronce naszej parafii MB Wspomożycielce Wiernych.

 

4. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi biskup Ireneusz Pękalski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W piątek przypada liturgiczna uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość ta kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach. Ofiary zbierane na tacę w dniu uroczystości przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Tego dnia w czasie mszy św. wieczornej, wystąpią artyści z Łucka na Ukrainie. Po mszy św. zaprezentują program o znanej polskiej piosenkarce Annie German pt. „Biały Anioł”.

Tego dnia imieniny obchodzą księża: Paweł Libor, Paweł Szczepański i Piotr Przesmycki.

 

6. W okresie dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) msze św. odprawiane będą bez zmian, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 10.00-11.30 i 16.00-17.00. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się do zakrystii po mszy św. wieczornej.

 

7. Do nabycia w naszym kiosku parafialnym, oprócz aktualnych numerów prasy katolickiej, możemy nabyć modlitewnik „Ufaj miłosierdziu Mojemu”. Zawiera on najważniejsze modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Cena 5 PLZ.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs