V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020)

1. Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.” Ta prawda, to najważniejsze przesłanie Słowa Bożego, rozważanego w Kościele w dzisiejszą niedzielę, piątą okresu wielkanocnego.

 

2. Msza św. o 11.30 odprawiona zostanie w int. Salezjanów Współpracowników. Po mszy comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w środę Matki Bożej Fatimskiej, w tym samym dniu, w Rodzinie Salezjańskiej, przypada liturgiczne wspomnienie św. Dominiki Mazzarello, współzałożycielki Sióstr Salezjanek, w czwartek św. Macieja, apostoła, w sobotę św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

4. W piątek, 15 maja, rozpoczniemy majową Nowennę do M.B. Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Nowenna odprawiana będzie razem z nabożeństwem majowym. Początek o godz. 17.20.

 

5. Msze św. dodatkowe o 9.15, 10.45 i 18.45 będą odprawiane w naszej parafii przynajmniej przez miesiąc maj.

 

6. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”. W przypadku większej ilości osób w kościele, możemy skorzystać z balkonów. W naszym kościele może być jednocześnie 40 osób.

 

7. W czwartek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Maciej Drewniak, vice dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości ducha.

 

8. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

Wracajmy!

W naszym kościele (z balkonami), zgodnie z nowymi przepisami, może być jednocześnie 40 osób. Możemy zatem znowu przychodzić na msze św. Tym bardziej, że w niedziele są odprawiane msze św. dodatkowe: 9.15, 10.45 i 18.45. Razem odprawianych jest osiem mszy św. (łącznie z mszą św. o godz. 18.00 w sobotę).

Oczywiście pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności: maseczki, bezpieczna odległość (min. 2-3 m). Komunię św. możemy przyjmować „na rękę”; również przystępując do Komunii św. zachowajmy bezpieczną odległość… Przy wejściu do kościoła jest płyn dezynfekcyjny; możemy z niego korzystać wchodząc do kościoła czy z kościoła wychodząc. Zapraszam! Proboszcz Tadeusz

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs