V Niedziela Wielkanocna (19.05.2019)

1. Miłujcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem...”, to najważniejsze przesłanie Słowa Bożego, rozważanego w Kościele w dzisiejszą niedzielę, piątą okresu wielkanocnego. Zadanie to jest postawione przed każdym z uczniów Chrystusa.

 

2. Na mszę św. o 11.30 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Po mszy św. odbędzie się dla nich kolejna katecheza parafialna. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 maja br., w czasie mszy św. o 11.30.

 

3. Trwa majowa Nowenna do M.B. Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Nowenna odprawiana jest razem z nabożeństwem majowym. Początek o godz. 17.20.

Na zakończenie Nowenny, 24 maja, oddamy hołd Wspomożycielce. Tego dnia msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Sodalicji Mariańskiej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

 

4. W czwartek, 23 maja, w czasie mszy św. o godz. 18.00, bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakrament „dojrzałości chrześcijańskiej” przyjmie młodzież trzecich klas Gimnazjum Salezjańskiego i Gimnazjum nr 32.

 

5. W przyszłą niedzielę świętować będziemy zewnętrzną uroczystość Patronki naszej parafii, MB Wspomożycielki Wiernych. Nasz odpust parafialny. W liturgii ten dzień przypada w piątek, 24 maja.

 

6. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na działalność duszpasterską naszej Archidiecezji.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Damian Adrian Młynarczyk, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Ewelina Natalia Bolimowska, stan wolny, zam. w parafii Opatrzności Bożej w Łodzi, zapowiedź pierwsza.

Adrian Mirosław Doroba, stan wolny, zam. w parafii tutejszej, oraz Małgorzata Janeczek, stan wolny, zam. w parafii pw. Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym, zapowiedź trzecia.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs