V Niedziela Wielkanocna (29.04.2018)

1. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity...”. Te słowa Jezusa są najważniejszym przesłaniem rozważanych dzisiaj tekstów Pisma św. Należąc do Chrystusa, idąc za Nim, przynosimy dobry owoc naszego życia.

 

2. We wtorek rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

 

3. W czwartek, 3 maja, będziemy świętować w Polsce Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Rozkład mszy św. będzie taki, jak w niedziele i uroczystości: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: we wtorek, 1 maja, św. Józefa, robotnika, w środę, 2 maja, św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek, 4 maja, św. Floriana, męczennika, w sobotę, 5 maja, św. Dominika Savio, wychowanka ks. Bosko.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek modlić się będziemy tradycyjnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.; o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej, a po mszy św. wieczornej odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty. W pierwszą sobotę poranna msza św. odprawiona zostanie w int. Żywego Różańca, po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca na wspólny różaniec na godz. 17.00.

 

6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Listu do Pani, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

7. List-komunikat Ks. Arcybiskupa (załącznik).

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs