V Niedziela Wielkiego Postu (18.03.2018)

1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, znajdując chwile w ciągu dnia na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej, czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając stacje Drogi Krzyżowej.

 

2. Na mszę św. o 10.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się kolejna dla nich katecheza parafialna.

 

3. Trwa comiesięczna nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.40. Nowennę zakończymy hołdem Wspomożycielce w sobotę, 24 marca. Msza św. wieczorna w tym dniu odprawiona zostanie w int. Sodalicji Mariańskiej.

 

4. W najbliższy piątek, 23 marca, weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej dzielnicy. Początek Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym świętych Piotra i Pawła. Zakończenie nabożeństwa w naszym kościele. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży. Wiernych prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30. Nabożeństwo nowenny ku czci Wspomożycielki Wiernych będzie odprawione o 17.40.

 

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Święcenie palm odbywać się będzie podczas każdej mszy św. Przed mszą św. o godz. 11.30 (jeżeli pogoda pozwoli) zbierzemy się wszyscy na wewnętrznym dziedzińcu domu salezjańskiego. Tam będzie poświęcenie palm i stamtąd procesyjnie wejdziemy do kościoła na Eucharystię.

 

6. Odpowiadając na apel Parafialnego Zespołu Caritas pragniemy wesprzeć rodziny w trudnej sytuacji materialnej naszej parafii poprzez przekazanie im produktów żywnościowych i higienicznych. Dary możemy składać do pojemników znajdujących się w lewej nawie kościoła.

 

7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki przy kiosku parafialnym, do skarbony lub przy wyjściu z kościoła.

 

8. W sklepiku parafialnym można zakupić świece wielkanocne, baranki „Caritas” oraz stroiki świąteczne.

 

9. Zapowiedzi przedślubne: Paulina Monika Olszewska, panna, zam. przy ul. Wodnej 38, parafia tutejsza, oraz Jakub Jerzy Sternlicht, kawaler, zam. w miejscowości Brenna (k. Bielska Białej), zapowiedź pierwsza.

 

10. Do wieczności odeszli: ks. Lucjan Kamieński, lat 83, i Janina Rzeźniczak, wieloletnia Salezjanka-Współpracownik, lat 87. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs