V Niedziela Wielkiego Postu (7.04.2019)

1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, znajdując chwile w ciągu dnia na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej, czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając stacje Drogi Krzyżowej.

2. Gorzkie Żale odprawione zostaną o 17.15.

3.  W najbliższy piątek, 12 kwietnia, weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej dzielnicy. Początek Drogi Krzyżowej w naszym kościele o godz. 19.00. Zakończenie nabożeństwa w kościele parafialnym pw. świętych Piotra i Pawła. Wiernych prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży.  Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Święcenie palm odbywać się będzie podczas każdej mszy św. Przed mszą św. o godz. 11.30 (jeżeli pogoda pozwoli) zbierzemy się wszyscy na wewnętrznym dziedzińcu domu salezjańskiego. Tam będzie poświęcenie palm i stamtąd procesyjnie wejdziemy do kościoła na Eucharystię.

5. Również w przyszłą niedzielę msza św. o 11.30 odprawiona zostanie w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki przy kiosku parafialnym, do skarbony lub przy wyjściu z kościoła.

W sklepiku parafialnym można zakupić świece wielkanocne (12 zł), baranki „Caritas” (5 zł) oraz stroiki świąteczne.

 

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs