V Niedziela zwykła (9.02.2020)

1. Msza św. o 11.30 zostanie odprawiona w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Z ustanowienia Jana Pawła II w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorych; w tym roku już po raz 27. W naszym kościele msza św. o godz. 18.00 odprawiona zostanie w ich intencji. Wszystkim potrzebującym uzdrowienia zarówno fizycznego jak i duchowego, udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych (także w czasie porannej mszy św. o 7.30). Serdecznie zapraszamy.

 

3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu obchodzić będziemy: w piątek liturgiczne święto św. św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

 

4. Od soboty, 15 lutego, rozpoczniemy comiesięczną nowennę ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Nabożeństwo rozpoczynać się będzie o godz. 17.40.

 

5. W przyszłą niedzielę, na mszę św. o godz. 10.00, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. odbędzie się dla nich kolejna katecheza parafialna, przygotowująca młodzież do przyjęcia tego Sakramentu.

 

6. W dzień Ofiarowania Pańskiego, a zarazem Dzień Życia Konsekrowanego, zbieraliśmy ofiary na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Zebraliśmy 474 PLZ.

 

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, Przewodnik Katolicki”, „L’Osserwatore Romano”, „Don Bosco”.

 

8. Do wieczności odeszła: Danuta Kamińska, lat 91. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs