VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020)

1. Razem ze wszystkimi Polakami dziękujemy dzisiaj za dar Jana Pawła II. Okazją do tego jest, przypadająca jutro, 100. rocznica jego urodzin. Bogu niech będą za Niego dzięki!

 

2. Trwa majowa Nowenna do M.B. Wspomożenia Wiernych. Nowenna odprawiana jest razem z nabożeństwem majowym. Początek o godz. 17.20.

 

3. Dzielimy się radością, że w najbliższą sobotę, 23 maja, o godz. 11.00, w kościele Salezjanów w Sokołowie Podlaskim, święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Sawczuka przyjmie diakon Aleksander Mastalerz. Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii ks. Aleksander odprawi w Uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca br.) o godz. 10.00.

 

4. Najbliższa niedziela, 24 maja, to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie dla naszej Parafii jest to Uroczystość MB Wspomożycielki, naszej Patronki; odpust parafialny.

 

5. Msze św. dodatkowe o 9.15, 10.45 i 18.45 będą odprawiane w naszej parafii do końca maja.

 

6. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”. W naszym kościele może być jednocześnie 60 osób (kościół i balkony).

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Zapowiedzi przedślubne: Małgorzata Elżbieta Połatyńska, panna, zam. w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, oraz Kajetan Marek Rudnicki, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

9. Do wieczności odeszli: Piotr Wojnar, lat 53, Wiesława Cichoń, lat 68, i Bożena Karmańska, lat 77. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Wracajmy!

W naszym kościele (z balkonami), zgodnie z nowymi przepisami, może być jednocześnie 60 osób. Możemy zatem znowu przychodzić na msze św. Tym bardziej, że w niedziele (do końca maja) są odprawiane msze św. dodatkowe: 9.15, 10.45 i 18.45. Razem odprawianych jest osiem mszy św. (łącznie z mszą św. o godz. 18.00 w sobotę).

Oczywiście pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności: maseczki, bezpieczna odległość (min. 2-3 m). Komunię św. możemy przyjmować „na rękę”; również przystępując do Komunii św. zachowajmy bezpieczną odległość… Przy wejściu do kościoła jest płyn dezynfekcyjny; możemy z niego korzystać wchodząc do kościoła czy z kościoła wychodząc. Zapraszam! Proboszcz Tadeusz

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs