VI Niedziela Wielkanocna. Matki Bożej Wspomożycielki (26.05.2019)

1. Przeżywamy dzisiaj liturgiczną Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii; jest to nasz odpust parafialny. W liturgii ten dzień przypadł w piątek, 24 maja.

 

2. W czasie mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św. Po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego przyjmie 13-cioro dzieci.

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w środę, św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek, Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, święto, w sobotę, św. Justyna, męczennika.

Sobota najbliższa będzie pierwszą miesiąca czerwca; poranna msza św. odprawiona zostanie w int. Żywego Różańca, po mszy św. konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólnotowy różaniec w sobotę na godz. 17.00.

W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; czerwcowe. Będą odprawiane o godz. 17.30.

 

4. Dzisiaj świętujemy także Dzień Matki. Pamięć o najważniejszej osobie naszego życia i modlitwa niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla tych, które dały nam życie i przez to życie prowadziły.

 

5. We wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na wypoczynek letni dla dzieci, organizowany przez Caritas naszej Archidiecezji.

 

6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs