VI Niedziela zwykła. Misje Parafialne (11.02.2018)

1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne Misje Miłosierdzia. Pamiętajmy o tym, aby wziąć w nich udział, skorzystać z łaski, jaki ten czas daje nam, ludziom wierzącym. Módlmy się także o jak najpiękniejsze ich duchowe owoce: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo…

 

2. Msza św. o godz. 11.30 odprawiona zostanie w int. Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne  wspólnoty.

 

3. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu msze św. będą sprawowane o godz. 7.30 i 18.00, podczas których będziemy wezwani do pokuty, a nasze głowy zostaną posypane popiołem. Zbierane będą także ofiary do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Ich celem jest zwrócenie naszej uwagi na konieczność wewnętrznej postawy, która ma prowadzić do ciągłej przemiany naszego życia, do dostrzeżenia konieczności wyrzeczenia i umartwienia.

6. Już dziś przypominamy wiernym o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie o godz. 17.15 w niedzielę.

 

7. Od czwartku, 15 lutego, rozpoczniemy comiesięczną nowennę ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Nabożeństwo rozpoczynać się będzie o godz. 17.30.

 

8. We Wspólnocie Salezjanów, pracujących przy ul. Wodnej, gościł będzie ks. Tadeusz Rozmus, radca generalny Zgromadzenia Salezjańskiego. Będzie to dla Współbraci wizytacja nadzwyczajna. Taka wizytacja odbywa się raz na sześć lat i przeprowadzana jest przez Radcę odpowiedzialnego za wskazany sektor działalności Salezjanów lub odpowiedzialnego za pewien region na mapie świata. Radca, ks. Tadeusz Rozmus, jest odpowiedzialny za kraje Europy Północnej i Centralnej. Będzie gościł u nas od wtorku do czwartku.

 

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, lutowy nr „Don Bosco”, aktualny nr czasopisma „List do Pani”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs