VII Niedziela zwykła (23.02.2020)

1. Przeżywamy dzisiaj siódmą niedzielę okresu liturgicznego nazywanego w Kościele „zwykłym”. Niedziela najbliższa będzie już pierwszą okresu Wielkiego Postu.

 

2. Na mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy szczególnie dzieci Pierwszokomumijne. Po mszy św. odbędzie dla nich i ich rodziców kolejna katecheza przed uroczystością I Komunii św.

 

3. Trwa lutowa nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.40. Jutro w ramach nabożeństwa oddamy hołd Patronce naszej parafii. Msza św. odprawiona zostanie w intencji Sodalicji Mariańskiej; po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

4. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu msze św. będą sprawowane o godz. 7.30 i 18.00, podczas których będziemy wezwani do pokuty, a nasze głowy zostaną posypane popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zbierane będą także ofiary do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Ich celem jest zwrócenie naszej uwagi na konieczność wewnętrznej postawy, która ma prowadzić do ciągłej przemiany naszego życia, do dostrzeżenia konieczności wyrzeczenia i umartwienia.

 

6. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie o godz. 17.15 w niedzielę.

 

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

 

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, Przewodnik Katolicki”, „L’Osserwatore Romano” oraz miesięcznik salezjański „Don Bosco”.

 

9. Do wieczności odszedł: Marek Korcowicz, lat 73. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs