VII Niedziela zwykła (24.02.2019)

1. Przeżywamy dzisiaj siódmą niedzielę okresu liturgicznego nazywanego w Kościele „zwykłym”. Słowo Boże zachęca nas do praktykowania miłości nawet tych, którzy nam źle czynią.

 

2. Po mszy św. o godz. 10.00 swoją kolejną katechezę parafialną ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, natomiast po mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św.

 

3. Dzisiaj, hołdem oddanym MB Wspomożycielce Wiernych zakończymy comiesięczną nowennę ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.40. O godz. 18.00 msza św. w intencji Sodalicji Mariańskiej; po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św. Modlić będziemy się w tym dniu wynagradzając Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi podczas mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Msza św. wieczorna w int. wspólnoty Straży Honorowej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

W sobotę po mszy św. o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Matki Najświętszej. Po Godzinkach dla Kół Róż Różańcowych konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

 

5. W piątek, 22 lutego 2019 r. zmarł ks. Stanisław Szmidt, salezjanin. Z wykształcenia był klasykiem. Przez wiele lat był wychowawcą i wykładowcą Seminarium Salezjańskiego: w Lądzie n. Wartą (k. Konina), w Kutnie-Woźniakowie, a następnie (do 2006 r.) w Łodzi przy ul. Wodnej.

Ks. Szmidt jest autorem polskiego tekstu „Barki”, dzisiaj nazywanej „Barką papieską”. Uroczystości pogrzebowe ks. Stanisława Szmidta odbędą się w naszym kościele w najbliższą środę, 27 lutego, o godz. 12.00.

 

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano”, lutowy nr „Don Bosco”.

 

7. Do wieczności odszedł: Aleksander Maciej Szyszko, lat 45. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs