VIII Niedziela zwykła (3.03.2019)

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca marca, niedzielą adoracyjną. Po mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia naszego Króla i Pana.

 

2. Jutro przypada liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza.

 

3. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu msze św. będą sprawowane o godz. 7.30 i 18.00, podczas których będziemy wezwani do pokuty, a nasze głowy zostaną posypane popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zbierane będą także ofiary do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Ich celem jest zwrócenie naszej uwagi na konieczność wewnętrznej postawy, która ma prowadzić do ciągłej przemiany naszego życia, do dostrzeżenia konieczności wyrzeczenia i umartwienia.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień szczególnych modlitw o świętość kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

 

6. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, którymi są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 19.30. Tradycyjnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpoczynać się będzie o godz. 17.15 w niedzielę.

 

7. W przyszłą niedzielę o 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji Salezjanów Współpracowników. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W naszym kiosku parafialnym dostępne są czasopisma: „Niedziela”, „L’Osserwatore Romano” oraz miesięcznik salezjański „Don Bosco”.

 

9. Do wieczności odszedł: Włodzimierz Palimąka, lat 77. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs