Wniebowstąpienie Pański (VII Niedziela Wielkanocna) (13.05.2018)

1. Wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy dziś tajemnicę Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, który tak jak Apostołów, tak również i nas posyła do świata z misją ewangelizacyjną i sakramentalną; abyśmy byli „Jego świadkami”.

 

2. W czasie mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które Pierwszą Komunię przyjęły w ubiegłym roku, będą mieć swoją Komunię Rocznicową.

Msza św. odprawiona zostanie również w int. Salezjanów Współpracowników; po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

3. We wtorek, 15 maja, rozpoczniemy majową Nowennę do M.B. Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Nowenna odprawiana będzie razem z nabożeństwem majowym. Początek o godz. 17.20 (do 23 maja).

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek, św. Macieja, apostoła, w środę, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

5. W piątek przypada 98. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił.

 

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. My będziemy świętować także zewnętrzną uroczystość Patronki naszej parafii, MB Wspomożycielki Wiernych. Nasz odpust parafialny. Ten dzień będziemy przeżywać jako dziękczynienie za 40 lat istnienia naszej Parafii. W czasie każdej mszy św, po Komunii, odśpiewamy hymn Te Deum. (Dokładna rocznica utworzenia Parafii przypada w dniu 24 maja).

 

7. Comiesięczna msza św. w intencji Sodalicji Mariańskiej, zostanie odprawiona wyjątkowo w tym miesiącu w środę, 16 maja o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie wspólnoty.

 

8. Jutro, we wspomnienie św. Macieja, imieniny obchodzi ks. Maciej Drewniak vice dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Czcigodnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości ducha.

 

9. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

 

10. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Małgorzata Zofia Bartczak, panna, zam. przy ul. Tuwima 86/11 w Łodzi, parafia tutejsza, oraz Tomasz Kubiak, kawaler, zam. w miejscowości Grabie 74, parafia Św. Marka Ewangelisty w Siedlątkowie, zapowiedź pierwsza.

Paulina Katarzyna Gabrysiak, panna, zam. w Łodzi w parafii Matki Bożej Zwycięskiej, oraz Marcin Jan Niespodziański, zam. w Łodzi, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

 

11. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Listu do Pani, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

12. Do wieczności odeszli: Genowefa Zielińska, lat 88, i Czesław Bukowski, lat 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs