Wniebowstąpienie Pańskie (2.06.2019)

1. Wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy dziś tajemnicę Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, który tak jak Apostołów, tak również i nas posyła do świata z misją ewangelizacyjną i sakramentalną; abyśmy byli „Jego świadkami”.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca czerwca, niedzielą adoracyjną. Po mszy św. o godz. 11.30 przed Najśw. Sakramentem modlić się będziemy w intencji wspólnoty parafialnej.

W Polsce dzisiejsza niedziela to Święto Dziękczynienia przeżywane w naszej Ojczyźnie już po raz dwunasty. We wspólnotach parafialnych są zbierane (do puszek) ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum wdzięczności Narodu Polskiego Bogu Wszechmogącemu.

 

2. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiane są o godz. 17.30.

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: poniedziałek św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, męczenników, w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w sobotę św. Jadwigi, królowej.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek czerwca. W czwartek modlić się będziemy tradycyjnie o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.; o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Straży Honorowej.

 

5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Św.

 

6. Zapowiedzi przedślubne: Janina Szczerkowska, zam. w parafii pw. Św. Marcina w Pabianicach, oraz Sławomir Wiesław Marciniak, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do wieczności odeszli: Piotr Urbaniak, lat 85, oraz Marianna Pacholska, lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs