Wniebowstąpienie Pańskie. M.B. Wspomożenia Wiernych (24.05.2020)

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie dla naszej Parafii jest to Uroczystość MB Wspomożycielki, naszej Patronki; odpust parafialny. Mszę św. o 11.30 odprawimy ku czci MB Wspomożycielki; po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa w int. Parafii.

Dzisiaj w czasie nabożeństwa oddamy hołd Wspomożycielce, jak w 24. dzień każdego miesiąca. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. wspólnoty Sodalicji Mariańskiej; po mszy św. spotkanie wspólnoty.

 

2. Dzielimy się radością, że wczoraj, w kościele Salezjanów w Sokołowie Podlaskim, święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej, przyjął diakon Aleksander Mastalerz. Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii ks. Aleksander odprawi w Uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca br.) o godz. 10.00.

 

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: we wtorek św. Filipa Nereusza, kapłana, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Najbliższa niedziela to już Uroczystość Zesłania Ducha św., Zielone Świątki.

 

4. We wtorek będziemy świętować Dzień Matki. Pamięć o najważniejszej osobie naszego życia i modlitwa niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla tych, które dały nam życie i przez to życie prowadziły.

 

5. Msze św. dodatkowe o 9.15, 10.45 i 18.45 będą odprawione w naszej parafii jeszcze w przyszłą niedzielę; w czerwcu powrócimy do normalnego rozkładu nabożeństw niedzielnych (8.30, 10.00, 11.30 i 18.00).

 

6. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”. W naszym kościele może być jednocześnie 60 osób (kościół i balkony).

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych. Aktualne numery: Niedzieli, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, znajdują się na okrągłym stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

8. Zapowiedzi przedślubne: Małgorzata Elżbieta Połatyńska, panna, zam. w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, oraz Kajetan Marek Rudnicki, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Joanna Beata KAJA (nazw.), panna, zam. w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu, oraz Jakub Paweł Kowalski, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

9. Do wieczności odszedł: Jerzy Adam Bańcer, lat 65. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs