X Niedziela zwykła (10.06.2018)

1. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiane są o godz. 17.30. 15 czerwca rozpocznie się czerwcowa nowenna ku czci MB Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej Parafii. Odprawiana będzie razem z nabożeństwem czerwcowym. Nabożeństwo rozpoczynać się będzie o godz. 17.20. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb do Matki Bożej Wspomożycielki. Można wrzucić je do dużej skarbony przy wyjściu z kościoła, przekazać w kancelarii lub w zakrystii.

 

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia wspomnimy: w poniedziałek św. Barnabę, apostoła, w środę św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

3. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, Wotum Narodu, zebraliśmy w ubiegłą niedzielę, kwotę 265,05 PLZ.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiary na potrzeby Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „Kolomotywa”; ofiary będzie można złożyć po każdej mszy św., a będą one przeznaczone na rzecz obozu aktywizacyjno-usamodzielniającego dla osób z niepełnosprawnościami i ich asystentów.

 

4. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Milena Jadwiga Baraniak, panna,, zam. w miejscowości Wierzbie, parafia Św. Wawrzyńca w Kutnie, oraz Artur Zdzisław Doroba, kawaler, zam. przy ul. Wodnej 35 w Łodzi, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

Renata Anna Kwiatosińska, panna, zam. przy ul. Piłsudskiego 55 w Łodzi, parafia tutejsza, oraz Michał Dominik Barul, kawaler, zam. w miejscowości Krzczonów, parafia Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy, zapowiedź pierwsza.

Aleksandra Ewa Bańkowska Musiał, K. C., zam przy ul. Przędzalnianej w Łodzi, parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła, oraz Sebastian Bańkowski, K. C., zam przy ul. Wodnej, w Rokicinach, parafia Św. Rodziny, zapowiedź pierwsza.

 

5. Komunikaty Kurii.

 

6. Do wieczności odszedł: Roman Frączkowski, lat 60. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs