XI Niedziela zwykła (14.06.2020)

1. Przeżywamy dzisiaj jedenastą niedzielę okresu liturgicznego nazywanego „zwykłym”. Bóg mówi nam: „...jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością…, będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym".

 

2. Codziennie odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe). Od poniedziałeku, 15 czerwca, rozpoczniemy comiesięczną nowennę do MB Wspomożycielki. W czasie trwania nowenny nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.20. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb do MB Wspomożycielki.

 

3. W poniedziałek, 15 czerwca br., zapraszamy Ósmoklasistów, ich rodziców i nauczycieli na wspólną modlitwę i czuwanie. „Z Bogiem na egzamin” - pod takim hasłem organizuje je w naszym kościele Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej wspólnie z Salezjańskim Centrum Młodzieżowym. Czuwanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 i zakończy przed godz. 20.00.

 

4. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

5. Dzisiaj do puszek można złożyć ofiarę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

 

6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Marzena Beata Węglarska, panna, parafia tutejsza, oraz Łukasz Żuchowski, kawaler, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza.

 

8. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs