XI Niedziela zwykła (18.06.2017)

1. Obchodzimy dziś 11. niedzielę zwykłą, która rozpoczyna ostatni tydzień roku szkolnego.

 

2. Dzisiaj mszę św. o godz. 10.00, prymicyjną w naszym kościele, odprawi neoprezbiter, ks. Michał Libor, salezjanin. Ks. Michał należy do Inspektorii Krakowskiej Salezjanów. Jest rodzonym bratem naszego ks. Pawła Libora. Po mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

 

3. W najbliższy czwartek, 22 czerwca, razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii będziemy dziękować Bogu za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w kończącym się roku szkolnym. Msza św. w int. dziękczynnej za miniony rok szkolny będzie odprawiona o godz. 18.00.

 

4. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie odprawiane są nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Razem z nabożeństwem czerwcowym odprawiana jest comiesięczna nowenna ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii. Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17.20.

W Oktawie Bożego Ciała w czasie nabożeństw wieczornych odbywa się także procesja eucharystyczna.

24 czerwca, oddamy hołd Wspomożycielce. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji wspólnoty Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać: w środę św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, w piątek przypada liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę narodzenie św. Jana Chrzciciela.

 

6. W okresie dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 8.00 i 18.00. Rozkład niedzielny nie ulegnie zmianie. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 10.00-11.30 i 16.00-17.00. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się do zakrystii po mszy św. wieczornej.

7. Do Domu Ojca w ostatnim czasie odeszła: Hanna Niedźwiedzka-Kusztelak, przeżyła lat 65. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs