XII Niedziela zwykła (21.06.2020)

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Bóg mówi do nas: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.” Bądźmy świadkami Najwyższego.

 

2. Codziennie odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa (czerwcowe). W czasie trwania nowenny do MB Wspomożycielki nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.20. Nowennę zakończymy hołdem Wspomożycielce 24 czerwca.

W tym dniu msza św. wieczorna odprawiona zostanie w intencji Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. odbędzie się spotkanie wspólnoty.

 

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypada w środę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

 

4. Na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej zostało zebranych 102 PLZ.

 

5. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

6. Zapowiedzi przedślubne: Marzena Beata Węglarska, panna, parafia tutejsza, oraz Łukasz Żuchowski, kawaler, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

Justyna Katarzyna Siedlik, panna, zam. w parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach, oraz Szymon Piotr Bartosiak, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

7. Do wieczności odeszła: Irena Waszkiewicz, lat 93. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

8. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs