XII Niedziela zwykła (23.06.2019)

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Bóg mówi do nas: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje.” Chrystus jest Naszą Drogą.

 

2. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Jeszcze dzisiaj i jutro rozpocznie się o 17.20, w czasie trwania comiesięcznej nowenny ku czci MB Wspomożycielki. Później, do końca miesiąca, odprawiane będzie o 17.30.

Jutro, 24 czerwca, tradycyjnie oddamy hołd Patronce naszej parafii MB Wspomożycielce Wiernych. Msza św. wieczorna odprawiona zostanie w int. Sodalicji Mariańskiej. Po mszy św. comiesięczne spotkanie wspólnoty.

 

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypada: jutro, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje post).

W sobotę przypada liturgiczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość ta kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach. Pamiętajmy także o Ojcu św. Benedykcie. Ofiary zbierane na tacę w dniu uroczystości przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

4. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził abp senior Władysław Ziółek, w piątek bp Ireneusz Pękalski, a w sobotę nasi współbracia: ks. Piotr Przesmycki, ks. Paweł Libor i ks. Paweł Szczepański. Bóg niech wspomaga szanownych Solenizantów!

 

5. Dzisiaj po mszy św. będziemy mogli złożyć ofiary na działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym KOLOMOTYWA. Głównym charyzmatem organizacji jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym.

 

6. Zapowiedzi przedślubne: Karolina Barbara Maj, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Iwo Julian Zeydler, kawaler, zam. w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, zapowiedź druga.

Daria Rosławska, panna, zam. w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Łodzi, oraz Mariusz Bławat, kawaler, zam w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

7. Aktualny nr Niedzieli, Przewodnika Katolickiego oraz Don Bosco znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Należność za prasę proszę wrzucić do skarbony.

 

8. Do wieczności odszedł: Robert Cichoń, lat 44. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

9. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby dzisiaj, we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs