XIII Niedziela zwykła (28.06.2020)

1. Obchodzimy dziś 13. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Zapamiętajmy to, co mówi do nas Pan: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest (moim) uczniem… nie utraci swojej nagrody”.

 

2. Jeszcze do wtorku, ostatniego dnia czerwca, odprawiamy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.30.

 

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają: jutro liturgiczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę w dniu uroczystości przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej; ...i w piątek, 3 lipca, liturgiczne święto św. Tomasza, apostoła.

 

4. Również w tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Pamiętajmy o szczególnych intencjach tych dni.

 

5. W okresie dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 10.00-11.30 i 16.00-17.00.

 

6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Justyna Katarzyna Siedlik, panna, zam. w parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach, oraz Szymon Piotr Bartosiak, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Żaneta Magdalena Kozera, panna, zam. w parafii Św. Marcina w Białymstoku, oraz Daniel Tomasz Czupryn, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

8. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do przepisów o zgromadzeniach, przewidzianych w Polsce na czas panującej epidemii: maseczki, odpowiednia odległość między osobami, komunia św. „na rękę”.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs