XIII Niedziela zwykła (30.06.2019)

1. Przeżywamy dziś 13. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Chrystus pozostawia nam mocne pouczenie w słowach: „Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego”. Pozostańmy wierni powołaniu naszemu...

 

2. Jeszcze dzisiaj odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, czerwcowe. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30.

 

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają wspomnienia: w środę św. Tomasza, apostoła, w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

4. Również w tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Pamiętajmy o szczególnych intencjach tych dni.

 

5. W okresie dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) msze św. odprawiane będą bez zmian, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 10.00-11.30 i 16.00-17.00. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się do zakrystii po mszy św. wieczornej.

 

6. Zapowiedzi przedślubne: Daria Rosławska, panna, zam. w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Łodzi, oraz Mariusz Bławat, kawaler, zam w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Joanna Paulina Wolak, panna, zam. w parafii pw. Zesłania Ducha Św. w Łodzi, oraz Rafał Głuchowski, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

 

7. Aktualny nr Niedzieli, Przewodnika Katolickiego oraz Don Bosco znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Należność za prasę proszę wrzucić do skarbony.

 

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs