XIV Niedziela zwykła (7.07.2019)

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca, czyli niedzielą adoracyjną. Po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa w int. Parafii i błogosławieństwo.

 

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek, św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

 

3. W okresie dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 10.00-11.30 i 16.00-17.00. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się do zakrystii po mszy św. wieczornej.

 

4. Zakończyły się dwutygodniowe półkolonie dla dzieci. Zostały zorganizowane przez nasze Oratorium. „Bóg zapłać” ks. Adamowi Pasikowi, kierownikowi Oratorium, oraz wychowawcom i animatorom za opiekę nad uczestnikami półkolonii. Z półkolonii skorzystało ponad sto osób.

 

5. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

6. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Joanna Paulina Wolak, panna, zam. w parafii pw. Zesłania Ducha Św. w Łodzi, oraz Rafał Głuchowski, kawaler, zam. w parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Anita Marlena Kulawinek, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Piotr Szymon Golański, kawaler, zam. w parafii pw. Św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi, zapowiedź pierwsza.

Katarzyna Anna Grzebielucha, panna, zam. w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, oraz Gracjan Purwin, kawaler, zam w parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs