XIV Niedziela zwykła (8.07.2018)

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Jezus w Słowie Bożym mówi do nas: Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych, w swoim domu może być prorok tak lekceważony”. I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu. Zachęca nas, aby nie zabrakło nam wiary, tak jak mieszkańcom Nazaretu, i aby mógł wśród nas działać cuda, czynić znaki, obdarzać łaskami.

 

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w środę św. Benedykta, opata, patrona Europy, w czwartek, św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w piątek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

 

3. Zakończyły się dwutygodniowe półkolonie dla dzieci. Zostały zorganizowane przez nasze Oratorium. „Bóg zapłać” ks. Adamowi Pasikowi, kierownikowi Oratorium, oraz wychowawcom i animatorom za opiekę nad uczestnikami półkolonii. Z półkolonii skorzystało około stu osób.

 

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas siostrę Andrzeję Wyszkowską ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Siostra Andrzeja przybliży nam posłannictwo swojego Zakonu i opowie o ich misjonarskiej działalności, szczególnie na Białorusi. Będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz posługi misyjnej Sióstr Misjonarek.

 

5. Do wieczności odszedł: Zbigniew Gajewski, lat 63. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs