XIX Niedziela zwykła (11.08.2019)

1. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Modlitwą wspierajmy wszystkich, którzy starają się wyjść ze swoich nałogów, szczególnie z nałogu alkoholizmu. Módlmy się także za rodziny, które z powodu różnych nałogów cierpią.

 

2. Łączmy się także w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. W środę i w Uroczystość Wniebowzięcia, 15 sierpnia, tysiące pielgrzymów dojdzie i będzie się modlić na Jasnej Górze przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Bądźmy przynajmniej duchowo razem z nimi.

 

3. Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę: komunikat Kurii nr 2.

Wychodząc z kościoła możemy wpisać się na listę duchowych pielgrzymów i w trakcie trwania pielgrzymki łódzkiej towarzyszyć tym, którzy pójdą na Jasną Górę.

 

4. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane tak jak w niedziele i uroczystości, czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

W Polsce uroczystość ta jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione i poświęcone (na każdej mszy św.).

W tę uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy także do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

 

5. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, w sobotę św. Jacka, kapłana.

 

6. Trwa turnus wakacyjny obozu letniego dzieci naszej parafii. Dzieci ze swoimi opiekunami przebywają we Władysławowie, W obozie bierze udział 34 dzieci. Wyjazdy wakacyjne organizuje nasze Oratorium.

 

7. Ofiary zebrane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

8. Członkowie stowarzyszenia „Kolomotywa” na rzecz osób niepełnosprawnych składają serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone przez naszych parafian w czasie zbiórki w dniu 23 czerwca br. Zebrano kwotę 1250,50 PLZ. Kwota w całości zostanie przeznaczona na rehabilitację osób z niepełnosprawnych.

 

9. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Katarzyna Joanna Pękala, panna, zam w parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi, oraz Tomasz Krzysztof Kaźmierczak, kawaler, zam. w parafii Św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi, zapowiedź druga.

 

10. Do wieczności odeszła: Jadwiga Parzyńska, lat 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs