XVI Niedziela zwykła (21.07.2019)

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Chrystus tak jak do Marty z Betanii, mówi także do nas: „...martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.

 

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę św. Kingi, dziewicy, w piątek świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

 

3. W czwartek czcimy św. Jakuba, apostoła, a zarazem św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego Świętego po mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Pojazdy prosimy ustawić wzdłuż ul. Wodnej.

 

4. W piątek, we wspomnienie świętych Joachima i Anny, będziemy przeżywać dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Będziemy modlić się za tych, którym zawdzięczamy życie i wychowanie.

 

5. Do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Jana Bosko we Włoszech (Turyn i okolice), udali się z pielgrzymką animatorzy naszego Oratorium. Do ważnych dla Rodziny Salezjańskiej miejsc pielgrzymują oni razem z młodzieżą oratoriów z Warszawy i Żyrardowa.

Nasi parafianie biorą także udział w pieszej pielgrzymce do Ostrej Bramy w Wilnie. Pielgrzymka taka od ponad 25 lat odbywa się na trasie Suwałki -Wilno.

 

6. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

7. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Daria Maria Winciorek, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Michał Jarosław Kupisiński, kawaler, zam. w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego, zapowiedź druga.

 

8. Do wieczności odszedł: Przemysław Koślin, lat 38. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs