XVII Niedziela zwykła (28.07.2019)

1. Przeżywamy dziś 17. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Kościół przypomina nam słowa Chrystusa: „Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini...”. Te słowa niech będą naszą codzienną modlitwą, ale i postawą wobec Boga i ludzi.

 

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

 

3. W czwartek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zryw mieszkańców stolicy jest symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.

Rozpoczniemy miesiąc trzeźwości. Modlitwą wspierajmy wszystkich, którzy starają się wyjść ze swoich nałogów, szczególnie z nałogu alkoholizmu. Módlmy się także za rodziny, które z powodu tego nałogu cierpią.

 

4. Najbliższy czwartek, to pierwszy czwartek miesiąca sierpnia. W tradycji naszego Kościoła jest to dzień szczególnych modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i grzechy całego świata. W pierwszą sobotę miesiąca czcić będziemy szczególnie Niepokalane Serce Maryi. Najbliższa niedziela, to pierwsza niedziela sierpnia, niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 11.30 będzie wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

5. Młodzież naszego Oratorium bierze udział w Szkole Animatora. Jest to przygotowanie do prowadzenia grup młodzieżowych przy swoich parafiach. Takie szkolenie zorganizował Salezjański Inspektorialny Ośrodek Młodzieżowy Emaus.

 

6. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary przeznaczone na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Dorota Magdalena Łoś, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Sebastian Grzegorz Rosiak, zam w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Bedoniu, zapowiedź pierwsza.

 

8. Do wieczności odeszła: Maria Woźniak, lat 69. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs