XVII Niedziela zwykła (29.07.2018)

1. Przeżywamy dziś 17. niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. Kościół, poprzez słowa św. Pawła, wzywa nas: „...abyśmy postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliśmy wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.”

 

2. W środę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Zryw mieszkańców stolicy jest symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.

Rozpoczniemy miesiąc trzeźwości. Modlitwą wspierajmy wszystkich, którzy starają się wyjść ze swoich nałogów, szczególnie z nałogu alkoholizmu. Módlmy się także za rodziny, które z powodu tego nałogu cierpią.

 

3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

 

4. Najbliższy czwartek, to pierwszy czwartek miesiąca sierpnia. W tradycji naszego Kościoła jest to dzień szczególnych modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i grzechy całego świata. W pierwszą sobotę miesiąca czcić będziemy szczególnie Niepokalane Serce Maryi. Najbliższa niedziela, to pierwsza niedziela sierpnia, niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 11.30 będzie wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

5. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary przeznaczone na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 

6. Aktualny numer tygodnika Niedziela i inne czasopisma religijne możemy nabyć w naszym kiosku parafialnym.

 

7. Do wieczności odszedł: Jan Janczyk, lat 74. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs