XVIII Niedziela zwykła (4.08.2019)

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia, po mszy św. o godz. 11.30 wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

2. Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości. Modlitwą wspierajmy wszystkich, którzy starają się wyjść ze swoich nałogów, szczególnie z nałogu alkoholizmu. Módlmy się także za rodziny, które z powodu różnych nałogów cierpią.

 

3. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki (pielgrzymka łódzka-komunikaty).

 

4. Wspomnienia liturgiczne nadchodzącego tygodnia: we wtorek będziemy przeżywać Święto Przemieniania Pańskiego. Przez wiarę uczestniczymy w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego. Blask chwały Chrystusa ukazuje godność, piękno i świętość, które Bóg złożył w duszach nas wszystkich; w czwartek św. Dominika, kapłana, w piątek  św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

5. Na pierwszy turnus wakacyjnego obozu letniego wyjechały dzieci naszej parafii. Wyjazdy wakacyjne organizuje nasze Oratorium.

 

6. W ubiegłą niedzielę, do puszek, na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej zebraliśmy 106 PLZ.

Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

7. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, a szczególnie: Niedzieli, Przewodnika Katolickiego, L'Osservatore Romano, Don Bosco i innych, które mogą ubogacić naszą wiedzę religijną.

 

8. Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić następujące osoby: Dorota Magdalena Łoś, panna, zam. w parafii tutejszej, oraz Sebastian Grzegorz Rosiak, zam w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Bedoniu, zapowiedź druga.

Katarzyna Joanna Pękala, panna, zam w parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi, oraz Tomasz Krzysztof Kaźmierczak, kawaler, zam. w parafii Św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi, zapowiedź pierwsza.

© 2011 Parafia pw. M.B. Wspomożenia Wiernych, Salezjanie                         Eco Web Design by Studio7designs

Studio7designs